شماره تماس: 09353776100


مهدی زیبائیاستادیار روابط بین‌الملل دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)در روزهای اخیر، قیمت دلار یک‌بار دیگر به‌طور لجام‌گسیخته‌ اوج گرفت و اقتصاد کشور شاهد یکی از بالاترین کاهش‌های ارزش پول ملی در طول تاریخ معاصر بود. صرف‌نظر از تاثیر کاهش ارزش پول ملی بر اقتصاد کشور و فشارهای مربوطه بر زندگی آحاد مردم، یکی از برجسته‌ترین تاثیرات این روند، کوچک شدن طبقه متوسط و تنزل جایگاه آن در نظام سیاسی کشور است.
ادامه مطلب


ریزش کوه بلند دلار بعد از عرضه دلار 
ادامه مطلب


استاد اقتصاد خدا نگهدارجمشید پژویان به دلیل بیماری کرونا درگذشت
ادامه مطلب


دنیای‌اقتصاددونالد ترامپ تهدیدات خود را در جنگ‌تجاری با چین از سر گرفته است، آن هم در شرایطی که جهان تلوتلوخوران به سوی وخیم‌ترین بحران اقتصادی از زمان «رکود عظیم ۱۹۳۰» پیش می‌رود. با شیوع ویروس «کووید-۱۹» تنش‌های میان آمریکا بالا گرفته، اتفاقی که آینده سلطه دلار را با چالش‌های جدیدی مواجه ساخته است.
ادامه مطلب


بورس؛ تنوری که با مهاجرت پول‌های داغ، گرم‌تر می‌شود
ادامه مطلب


شروع به کار اولین ارز دیجیتال دولتی جهان
ادامه مطلب


 این روزها عرضه دلار سفید در صرافی‌های ملی منجر به اعتراض خریداران شده است چرا که به اعتقاد برخی‌ از خریداران دلارهای سفید نسبت به دلار آبی نرخ پایین‌تری دارد و در کشورهای همسایه این نوع اسکناس به راحتی معاوضه نمی‌شوند.
ادامه مطلب


معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: شرکت‌هایی که ایران را ترک می‌کنند، در آینده اقتصادی کشورمان در اولویت قرار نخواهند داشت.
ادامه مطلب


اقتصاد انگلیس به خاطر بی ثباتی سیاسی ناشی از برگزیت و انتخابات عمومی ماه دسامبر، رشدی معادل صفر درصد در سه ماهه پایانی سال گذشته میلادی داشت.
ادامه مطلب


شاید یکی از معدود برنده‌های شیوع ویروس مرگبار در چین، طلا بوده که به نقش سنتی خود به عنوان دارایی مطمئن عمل کرده و افزایش قیمت چشمگیری پیدا کرده است اما این اپیدمی ممکن است در نهایت به ضرر طلا تمام شود. 
ادامه مطلب


دلار در نخستین روز برگزیت شاهد کاهش تقاضا برای خرید بود.
ادامه مطلب


معاون سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه عملکرد سازمان امور مالیاتی در استرداد مالیات بر ارزش افزوده منفی بود، گفت: دستورالعمل جدید تراکنش‌های بانکی تا پایان هفته ابلاغ می‌شود.
ادامه مطلب


رئیس سازمان بورس اعلام کرد: فروش تعهدی تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود.
ادامه مطلب


مسئول شرکت اروپایی مدیریت دارایی متمرکز بر سهام ایران گفت: ایران بهترین عملکرد را در سال ۲۱۰۹ در دنیا داشته است و سال گذشته شاخص بورس ایران دو برابر شد.
ادامه مطلب


رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به دستورالعمل جدید بررسی تراکنش‌های مالی گفت: حساب‌های بالای 5 میلیارد تومان بررسی می‌شود.
ادامه مطلب


شاخص دلار امروز نیز صعودی بود.
ادامه مطلب


موضوع افزایش کارمزد خدمات شبکه بانکی چندی است که توسط مدیران بانکی مطرح و پیشنهاداتی نیز ارائه شده که وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌گوید: در این باره، هنوز تصمیم‌گیری نشده است.
ادامه مطلب


اروپا «هشدار عدم پرواز از ایران» را لغو کرد
ادامه مطلب


 افزایش قیمت بیت کوین ؛ دلایل این روند صعودی چیست؟
ادامه مطلب


عوارض خروج از کشور سال 99
ادامه مطلب


بیشترین هشتگ های شهری در اینستاگرام
ادامه مطلب


 چشم‌انداز اقتصاد خاورمیانه،شمال افریقا و ایران در سال 2020
ادامه مطلب