شماره تماس: 09353776100


سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در واکنش به خروج برخی شرکت‌های خارجی فعال در حوزه لوازم خانگی از کشورمان، گفت: در حال حاضر ما در یک مقطع تاریخی بسیار مهم هستیم و سیاست فشار حداکثری آمریکا در اوج خودش است.

وی افزود: طبیعی است کسانی که با سیاست آمریکا همراهی کرده و ملت ایران را در این شرایط بسیار سخت و فشار تنها می‌گذارند، حساب خود را برای آینده مشخص می‌کنند و ملت ایران حتما فراموش نخواهد کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با بیان اینکه شرکت‌هایی که ایران را ترک می‌کنند، در آینده اقتصادی کشورمان در اولویت قرار نخواهند داشت، اظهار داشت: همواره اولویت با تولیدکنندگان، شرکت‌ها و کارآفرینان داخلی است.

عراقچی افزود: اگر نیاز باشد با شرکت‌های خارجی مراوده‌ای صورت بگیرد، حتما شرکت‌هایی که در این شرایط در ایران باقی مانده‌اند در اولویت قرار خواهند داشت. شرکت‌هایی که ایران را ترک کرده‌اند، بازارهایی را از دست داده‌اند که به آسانی به دست نخواهند آورد.

گفتنی است، سیدعباس موسوی سخنگوی دستگاه دیپلماسی نیز در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته بود: ایرانیان دوستان روزهای سخت را فراموش نمی‌کنند؛ برخی شرکت‌های خارجی که در سال‌ها و ماه‌های اخیر صرفاً با پذیرش قلدری آمریکا، ایران را ترک کرده‌اند، بدانند بازگشت به بازار ایران بسیار سخت خواهد بود.